BWI Group włączyło się w krakowski "Pakiet dla klimatu"

BWI Group włączyło się w krakowski

Wczoraj, jako jedna z jedenastu krakowskich firm, podpisaliśmy "Pakiet dla klimatu". Jest to deklaracja zobowiązująca nas do dzielenia się dobrymi praktykami w zakresie ochrony środowiska, promocji rozwiązań pro-klimatycznych, a docelowo także do ograniczenia emisji dwutlenku węgla, co zresztą już jest przez nas realizowane.

Już na etapie budowy Centrum Technicznego w Balicach jednym z głównych założeń była niska emisyjność budynku, a także zastosowanie możliwie wielu rozwiązań ograniczających zużycie mediów i sprzyjających ochronie zasobów naturalnych. Zostało to docenione przez branżę, i w 2020 roku otrzymaliśmy nagrodę w konkursie Prime Property Prize w kategorii Zielony Budynek. 

Oszczędność energii, eliminacja plastiku, przebudowanie floty samochodowej na w pełni hybrydową, to tylko niektóre z podejmowanych przez nas działań neutralizujących szkodliwy wpływ człowieka na klimat. Przedstawione zatem przez Urząd Miasta Krakowa wymagania dla firm - partnerów pakietu dla klimatu okazały się być w dużej mierze już spełnianymi przez nas, dlatego tylko chwilę zajęło nam podjęcie decyzji o przystąpieniu do programu. 

Tak, jak wielokrotnie podkreślano na wczorajszym spotkaniu w Urzędzie Miasta, jako jednostki możemy niewiele, jednak gdy jednoczymy się w działaniu ta perspektywa ulega zmianie i nabieramy prawdziwej mocy sprawczej. Zgodnie z intencją twórców Paktu chcemy propagować ideę ochrony środowiska, zarówno poprzez dawanie dobrego przykładu, jak i uczenie się najlepszych praktyk od innych. 

 

Klienci BWI Group
Citroen
volvo
Honda
BMW 2023
audi1
VW
porsche
lamborghini
ferrari
land rover
ford
gm