Kongres TSLA EXPO 2019

Kongres TSLA EXPO 2019

Od 2018 BWI Group jest członkiem Wschodniego Sojuszu Motoryzacyjnego, w ramach którego mamy możliwość wpływania na kształtowanie się szans dla przemysłu motoryzacyjnego w regionie. Ostatnio okazją do tego było odbywające się w rzeszowskiej G2A Arenie wydarzenie TSLA Expo, w którym wzięliśmy udział.

TSLA Expo obejmuje targi branżowe, panele dyskusyjno - konferencyjne oraz wystawę samochodową. Takie połączenie sprawia, że w wydarzeniu uczestniczą zarówno przedstawiciele branży, jak i konsumenci, którzy dostają możliwość zapoznania się nowinkami motoryzacyjnymi. 

Naszą obecność  zaznaczyliśmy udziałem w jednym z siedmiu paneli odbywających się w ramach Kongresu, a dedykowanemu szansom i zagrożeniom płynącym z elektromobilności. BWI Group reprezentował Dyrektor Centrum Technicznego w Krakowie, Krzysztof Kucharczak, który starał się przybliżyć uczestnikom spotkania, jak firma z kapitałem chińskim, a w szerszej perespektywie jak chiński rynek motoryzacyjny, reaguje na nasilające się trendy w branży automotive.  

- Po przejęciu przez Chiny, nastąpiły w naszej firmie potężne inwestycje. W Chinach szybko rozwijają się firmy i powstają nowe fabryki. W obszarze badań i rozwoju w Chinach najważniejsza jest walidacja na gotowym samochodzie, podczas gdy w Europie i USA produkt wcześniej musi przejść szereg różnych testów. Rząd chiński wspomaga budowanie infrastruktury elektromobilności, co jest istotne dla rozwoju firm motoryzacyjnych. Chińczycy walczą z czasem, chcą być pierwsi w innowacjach. W Europie podchodzimy do tego tematu dość konserwatywnie – tłumaczył Krzysztof Kucharczak.

Sojusz daje zrzeszonym firmom możliwość  udziału w części targowej,  z której  to możliwości skorzystaliśmy tym chętniej, że od niedawna model wirtualnego samochodu Klastra wyposażony jest w amortyzatory i stablizatory produkowane przez BWI.  Model prezentowany był na wspólnym stoisku. 

 

 

Klienci BWI Group
bmw
porsche
lamborghini
ferrari
land rover
audi
volvo
honda
ford
gm
psa