Szlachetna Paczka 2022

Szlachetna Paczka 2022

W morzu rosnących potrzeb i roku, który od początku wymaga od nas szczególnej uważności na potrzeby innych, można byłoby się spodziewać, że tegoroczna Szlachetna Paczka będzie skromniejsza, mniejsza, oszczędniejsza. No ale nie w BWI. Dobre chęci i gotowość do działania spływały ze wszystkich stron, wszystkich działów i obszarów. I mamy swój pierwszy, bożonarodzeniowy cud zanim jeszcze na dobre zaczęły się święta!

Spakowana wspólnymi siłami XII Szlachetna Paczka (27 pudeł, łączna wartość 8434 zł) wyjechała z Centrum Technicznego w Krakowie w piątek, 9 grudnia, do magazynu przy ulicy Cechowej, w Krakowie i jeszcze tego samego wieczoru trafiła do potrzebujących. Dla "naszej" tegorocznej rodziny największą przeszkodą w normalnym funkcjonowaniu są choroba i niepełnosprawność, które powodują, że codzienność wygląda inaczej niż powinna. Ale w ubiegły piątek ta codzienność nabrała niecodziennych barw. Już po rozmowie z wolontariuszem dowiedzieliśmy się, jak dużo pozytywnych emocji towarzyszyło przekazaniu paczki, a także że rodzina chciałaby mieć możliwość przekazania podziękowań bezpośrednio w rozmowie telefonicznej. Nie jest to standardowe, gdyż do tej pory spotykaliśmy się raczej z zasadą nie łączenia bezpośrednio darczyńców z rodzinami, jednak potwierdziliśmy taką możliwość. Telefon dostaliśmy w poniedziałek.  Z wielkim wzruszeniem Rodzina przekazała nam, że: bardzo nam wszystkim dziękują, bo nigdy nie otrzymali pomocy na taką skalę, a w sytuacji, w której znajdują jest to nie do przecenienia; nigdy nie widzieli w oczach swojego dziecka takiego szczęścia, jak gdy otwierał paczkę, w której był min. laptop; aby zadzwonić musieli dać sobie dwa dni i pozwolić opaść emocjom, no i cóż – są szczęśliwi, wdzięczni i wzruszeni. Życzyli nam Wesołych Świąt i wszystkiego, co najlepsze. Naprawdę, było to piękne i szczere podziękowanie dla nas wszystkich i najlepsza nagroda za całą akcję. 

 

A w ramach zbiórki na rzecz Szlachetnej odbyła się u nas klasyczna zbiórka do puszki, zbiórka na portalu Zrzutka oraz Kiermasz Ciast i Licytacje, z których dochód w całości przekazaliśmy na ten cel. 

 

Klienci BWI Group
Citroen
volvo
Honda
BMW 2023
audi1
VW
porsche
lamborghini
ferrari
land rover
ford
gm